Otobüs Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

 Otobüs Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Buskirala.com otobüs kiralarken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları sizinle paylaşıyor. Sektörümüzün esnemez ve şaşmaz kriterlerini inceleyin ve kiralayacağınız otobüs ile kıyaslayın! Doğru tercih mi? Yanlış mı? Birlikte görelim.

1.Yetki Belgesini E Devlet Üzerinden Sorgulayın

Araç sahibi şahıs veya firmadan plaka bilgisi alarak aracın yetki belgesini E-Devlet platformu üzerinden sorgulayın. D2 yetki belgesi görmeden o aracı tercih etmeyin. Yetki belgesi yok ise mutlaka yasa dışı bir şeyler vardır.

2.Kiralayacağınız Otobüsün Gerçek Resimlerini İsteyin

Kiralayacağınız otobüsün gerçek resimlerini isteyerek sürprizlerden kendinizi koruyun. Resimdeki plaka ile E-Devletten sorguladığınız plakanın eşleşmesine dikkat edin.

3.Kaç Şoför Tahsis Edileceğini Öğrenin

İstanbul’dan Van’a tek şoför gitmeye çalışan otobüsleri hepimiz biliyoruz. Canınızı riske atmayın.

4.Araç Modelini Sorun

Otobüs otobüstür demeyin. Kaç model bir otobüs ile gideceğinizi mutlaka sorun. 20 yıllık bir araç ile 10 yaşında bir araç arasında uçurum vardır.

5.Hareket Saatinizden Bir Saat Öncesini Firmaya Bildirin

Hareket saatinizden bir saat veya yarım saat öncesini kiraladığınız araca bildirin ki herhangi bir problemde bir şansınız daha olsun.

6.Mutlaka Sözleşme Yapın

Söz uçar yazı kalır. Karşınızdaki firma veya taşımacı profesyonel çalışmıyorsa sözleşme istemez. O istemezse siz isteyin.

7.Kaç Kişilik Olduğunu Sorun

Kiralayacağınız otobüs kaç kişilik mutlaka öğrenin. Otobüsler kaç kişilik? sorusu en kritik sorudur. Bazıları 2+1 olması sebebiyle düşük kapasite ile kapınıza gelebilir. Sürpriz yaşamayın.

dikkatli kirala

*Ülkemizdeki hiç bir otobüste çocuk koltuğu bulunmaz. Bu nedenle böyle bir arayışa girmeniz anlamsız olabilir. Otobüslerde çocuk koltuğu var mı? sayfamızdan bu husustaki incelememizi okuyabilirsiniz.

Kiralama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki butonu tıklayabilir veya otobüs nasıl kiralanır? sayfamızı inceleyebilirsiniz.