Otobüsler kaç kişiliktir?

 Otobüsler kaç kişiliktir?

Otobüslerin kaç kişilik olduğu, otobüs tipine ve modeline göre değişebilir. Genellikle, turistik amaçlı kiralanabilen otobüsler 12 ila 60 arasında değişen sayıda yolcu kapasitesine sahip olabilir. Buskirala.com ekibi sizin için otobüsler kaç kişiliktir? sorusuna kapsamlı bir açıklama getiriyor. İş amaçlı kiralanabilen otobüsler daha büyük kapasitelere sahip olabilir ve en fazla 100 yolcuya kadar kapasite sunabilir. Otobüs kiralama firmasından detaylı bilgi almak ve otobüsün kapasitesini belirlemek için en doğru yoldur.

Ülkemizdeki standart şehirlerarası otobüsler 46 kişiliktir. Buna rağmen bir çok farklı kapasitede olanı da vardır. Hiç bir otobüs firması otobüste çocuk koltuğu desteği sağlayamaz.

Bu yazımızda büyük otobüslerin kaç kişilik olduğunu anlatırız. Yarım otobüsler hakkında daha detaylı bilgi için Yarım otobüsler kaç kişiliktir? sayfamızı ziyaret ediniz.

yolcu otobüsleri kaç kişiliktir

Bu otobüsleri listeleyecek olursak;

2+2 Otobüsler

Bu otobüsler en ekonomik seyahati sağlayabilmek amacı ile 2+2 oturma düzenine sahiptir. Otobüs üreticileri satışa çıkardığı tüm otobüsleri 2+2 olarak sunar. Buna rağmen ülkemizde bazı teknik değişiklikler sonradan yapılarak 2+1’e çevrilir.

2+2 otobüsler kapasitesine göre şöyle listelenebilir;

• 46 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 12 Metre)

• 50 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 13 Metre)

• 54 Kişilik Otobüsler (Çift Dingilli 13 Metre)

2+1 Otobüsler

Az önce de bahsettiğimiz gibi bu araçların tamamı sonradan 2+1’e çevrilmiştir. Otobüsler üzerinde teknik projeler çizilip onaydan geçen bu sistemde sanılanın aksine rahatsız edici durumlarda vardır. Yan yana dizilimde sadece 3 yolcu tek sıraya oturabilir. Bu bakımdan bir rahatlık sağladığı doğrudur. Fakat önlü arkalı sıralamada 2+1 otobüsler 2 sıra daha fazla koltuğa sahiptir. Bu durum diz mesafesinin yaklaşık 6 santimetre daralmasına neden olur.

2+1 otobüsler kapasitesine göre şöyle listelenebilir;

• 37 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 12 Metre)

• 39 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 12 Metre)

• 41 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 12 Metre)

• 43 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 12 Metre)

• 45 Kişilik Otobüsler (Tek Dingilli 13 Metre)

• 47 Kişilik Otobüsler (Çift Dingilli 13 Metre)

Bu otobüsleri kiralarken dikkat etmek gerekir. Kiralama hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki butonu tıklayabilirsiniz.