İzmir Havalimanından Otogar’a Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanından Otogar’a Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan otogara gitmenin 4 alternatif yolu bulunur. Bunlar; taksi, toplu taşıma araçları, havaalanı servis otobüsleri ve transfer hizmetidir. Otogar ile havalimanı yaklaşık 35 km uzaklıktadır. Dilediğiniz seçenekle yolculuk yapabilirsiniz.

Transfer Hizmeti

izmir otogar vip transfer

Adnan Menderes havaalanından otogara gitmenin en konforlu ve hızlı yolu transfer hizmeti almaktır. İzmir havaalanından her saat için transfer aracı talep edebilirsiniz. Ancak araçların hazırlanması için uçuş öncesi rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Buskirala 4, 8, 16, 19, 31 ve 46 kişilik araçları ile İzmir’in her yerinde transfer desteği sunuyor. Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0850 840 52 50‘yi arayabilirsiniz.

Havalimanı Servis Araçları

izmir adnan menderes havalimanından otogara havaş gidiyor mu

Havaş otobüsleri İzmir havalimanından kalkarak 3 farklı güzergahı izlerler. Bunlardan Çeşme istikametinde olan araçların otogarda da durakları bulunur. Böylelikle İzmir havaalanından otogara havaş otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Bu araçlara binerken fazla bagaj için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle orada bulunan görevlilerden fiyat almanız daha sağlıklı olacaktır.

İzmir (ADB) → Otogar Taksi

izmir adnan menderes havalimanından otogara taksi kaç para

İzmir’de ulaşım seçeneklerinin başında taksiler bulunur. Bu araçlar ile Adnan Menderes Havalimanı’ndan otogara hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Taksiye binmek için havalimanının çıkış kapılarındaki sıraya girmeniz gerekebilir.

Taksi ücreti otogar havalimanı arası için ortalama 30 USD tutabilir. Siz yine de araca binmeden pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları

izmir adnan menderes havalimanından otogara giden belediye otobüsleri

Eshot otobüsü kullanarak havaalanından otogara tek vasıta ile gitme imkanına sahipsiniz. Ancak bu ulaşım seçeneği yorucu olabilir.

204 numaralı belediye otobüsüne havalimanı iç hatlar geliş bölümünden binerek otogara gidebilirsiniz. Başka aktarma yapmanıza gerek kalmayacaktır.