İstanbul Havalimanından Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Ataşehir’e gitmenin 4 farklı alternatifi vardır. Bu alternatifler aralarında ücret, yolculuk süresi ve konfor bakımından ayrışırlar.

Bu ulaşım seçenekleri ise; taksi, metro ve belediye otobüsleri, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve Ataşehir VIP Transfer hizmetidir.

1.Taksi

Hızlı ve konforlu bir şekilde İstanbul Havalimanı’ndan Ataşehir’e gitmenin yollarından birisi taksi kullanmaktır. Havaalanın çıkış kapılarına çok sayıda taksi görebilirsiniz.

Bu seçeneği kullanarak ulaşım yapmanız çok pratiktir. Ancak trafiğe ve gidilecek yola göre ücret farklı olabilir. Ayrıca köprü ve ücretli yollardan geçildiğinde ek olarak bunlar sizden tahsil edilir.

taksi ile istanbul havalimanından ataşehire kaç para

2.Metro ve Belediye Otobüsleri

M11 metrosuna havaalanından bindikten sonra Gayrettepe durağında inmelisiniz. Buradan 50 metre yürüdükten sonra Köprülü Kavşak durağında 251 Pendik otobüsüne binerek İstanbul Medeniyet Üniversitesi durağında 19EK numaralı otobüse aktarma yapmalısınız. Bu otobüs Uydukent durağında Ataşehir’e varmış olur.

Unutmamanız gereken bir diğer husus bu seçenek hem çok zaman alır hem de çok yorucu olur.

istanbul havalimanından ataşehire hangi iett otobüsleri gider

3.Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

HVIST 14 otobüslerini kullanarak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüsler İstanbul Havalimanında 14ç perondan kalkarak Yenisahra durağına gider.

Havaist otobüsleri Yenisahra durağına gittiğinden buradan bir başka vasıtaya aktarma yapmanız gerekebilir. Ayrıca fazla bagaj için ek bagaj ücreti ödeyebilirsiniz.

havaist durakları

4.Ataşehir VIP Transfer

En konforlu araçlarla en hızlı şekilde Ataşehir’e gitmenin yolu transfer hizmeti almaktır. İstanbul Havalimanı’ndan Ataşehir’e VIP transfer rezervasyonu yaptırarak hızlı şekilde ulaşım yapabilirsiniz.

Ayrıca gidiş dönüş şeklinde de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Buskirala ekonomik fiyatlarla Ataşehir VIP transfer hizmeti veriyor.

istanbul havalimanından ataşehire transfer hizmeti