Minibüsler kaç kişiliktir?

 Minibüsler kaç kişiliktir?

Uzmanlarımızın sık karşılaştığı sorulardan biri “Minibüsler kaç kişilik?” sorusudur. Ülkemizdeki miniüslerin çok fazla çeşidi yoktur. Sadece 3 faklı kapasitede araç üretilir. Bunlardan en küçüğü ve en lüksü 8 kişilik minibüslerdir. Bunu 16 kişilik ve 19 kişilik minibüsler takip eder.

8 Kişilik Minibüs

8 kişilik minibüsler genellikle Vip taşımacılık hizmetlerinde kullanılır. Bu nedenle siyah renkli olanlar tercih edilir. Türkiye’de 8 kişilik araçları bir çok marka satışa sunsa da bunlardan Mercedes Vito ve Volkswagen Caravelle çok sevilir. 9 kişilik minibüs yada 8+1 olarak ta bilinir. 8 yolcu ve 1 şoför kapasitesi vardır.

Firmamızda 8 kişilik kiralık minibüsler bulunur.

8 kişilik vito

16 Kişilik Minibüs

16 kişilik minibüsler ülkemizde servis olarak ta adlandırılıyor. 2+1 koltuk düzenleri ve sessiz kabinleri nedeniyle şehir içi ve şehirlerarası ulaşım ihtiyaçlarında sıkça tercih ediliyor. Bu araçları bir çok marka üretiyor. Şehir içinde Ford, Fiat, Citroen, Renault, Mercedes ve Volkswagen üretimi araçlar tercih edilirken şehirlerarası ulaşımda sadece Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter tercih edilir.

Buskirala.com üzerinde 16 kişilik kiralık minibüsler de bulunur.

16 kişilik sprinter

19 Kişilik Minibüs

Birçok 19 kişilik minibüs 16 kişilikler ile aynı ebattadır. Bu araçların kapasitesinin yükseltilmesi için bagaj hacimleri küçültülür. Bu sayede 19 yolcu kapasitesine ulaşırlar. Çok bagajı olmayan gruplar için ideal seçim olabilir. Bu araçlar şehir içi veya şehirlerarası tüm yollara uygundur. Ülkemizde Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter’ın ekstra uzun modelleri kullanılır.

Firmamızda 19 kişilik kiralık servis te bulabilirsiniz.

19 kişilik mercedes sprinter

Bu araçlar size yeterli gelmiyor ise Yarım otobüsler kaç kişiliktir? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yukarıda tanıttığımız araçlardan herhangi birini kiralamayı düşünüyorsanız aşağıdaki butonu tıklayarak Acemali Turizm’in sunduğu hizmetleri inceleyebilirsiniz.