Yarım otobüs kaç kişiliktir?

 Yarım otobüs kaç kişiliktir?

Yarım otobüslerin kaç kişilik olduğu, otobüs tipine ve modeline göre değişebilir. Genellikle, yarım otobüsler 27 ile 35 arasında değişen sayıda yolcu kapasitesine sahip olabilir. Ancak, bu sayı firmadan firmaya ve modelden modele değişebilir. Tam olarak yarım otobüs kapasitesini belirlemek için otobüs kiralama firmasından detaylı bilgi almanız önerilir.

Ülkemizde 3 farklı kapasitede yarım otobüs, diğer adıyla midibüs bulunur. Bu araçların tamamı 2+2 koltuk düzenine sahiptir. Çoğunlukla şehir içi transferlerde, okul servislerinde ve az katılımı olan turlarda kullanılır. Şehirlerarası ulaşım ihtiyaçlarınız için de kiralanabilir. Şehirlerarası otobüslerin kaç kişilik olduğunu incelemek için Otobüsler kaç kişilik? sayfamızı ziyaret ediniz.

Kapasitesine göre yarım otobüsler;

27 Kişilik Yarım Otobüs

27 kişilik midibüsler özellikle şehir içi ulaşım ihtiyaçlarında tercih edilir. Şehirlerarası için de kullanılabilir. Okul servislerinde de sıkça tercih edilen bu araçları ülkemizde Otokar, Isuzu ve Temsa satışa sunar. Okul servisi paketleri ile turizm paketlerinin kabin konforları farklıdır.

27 kişilik midibüs yan görüntü

29 Kişilik Yarım Otobüs

29 kişilik yarım otobüsler ile 27 kişilikler arasında çok az fark bulunur. Bir küçüğüne göre sadece 30 santimetre uzundur. Yine şehir içi ulaşımda sıkça tercih edilir. Şehirlerarası seyahatler için de kiralanabilir.

29 kişilik midibüs

31 Kişilik Yarım Otobüs

31 kişilik yarım otobüsler ülkemizin şehirlerarası küçük grupları için ideal seçimdir. Yakıt tüketimlerinin 27 kişilikler ile aynı olması ekonomik kiralamayı da yanında getirir. Bu araçların kabininde çay-kahve makinesi ve buzdolabı bulunur. Ayrıca ön üst bölümde bir adet küçük TV’de vardır.

31 kişilik midibüs

35 Kişilik Yarım Otobüs

35 kişilik yarım otobüsler diğerlerine kıyasla daha konforludur. Bu araçlar otobüs ile midibüsün ara sınıfını oluşturur. Birkaç farklı modeli vardır. Resimde göreceğiniz aracın 37 ve 39 kişilik olanı da bulunabilir.

35 kişilik midibüs

Daha büyük otobüsler için web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.