İzmir Havalimanı’ndan Konak’a Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanı’ndan Konak’a Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Konağa gitmek için 4 alternatif yol kullanabilirsiniz. Bunlar; transfer hizmeti, taksi, havaalanı servis otobüsleri ve belediye otobüsleri ile metro olacak şekilde gruplandırılabilir.

Bu hizmetler konfor, ücret ve zaman açısından sizlere farklı imkanlar tanır. Sizde beklentinize göre seçim yapabilirsiniz.

(ADB) Transfer Hizmeti

özel transfer konak

Transfer hizmeti ile İzmir havaalanından Konak’a yüksek konfor ve hızla gidebilirsiniz. Bu hizmet ulaşım seçeneklerinin arasından en konforlusudur. Uçuşunuz öncesi rezervasyon yaptırarak aracınızın hazırlanmasına zaman tanıyabilirsiniz.

Buskirala, Karşıyaka’nın her yerine özel transfer desteği sunuyor. Rezervasyon ve bilgi almak için 0850 840 52 50‘yi arayabilirsiniz.

Havaalanı Servis Otobüsleri

konak havaş durağı

Konak ilçesine havalimanından kalkan servis otobüsleri ile gidebilirsiniz. Bu araçları havaalanının iç hatlar geliş ve gidiş kapılarından çıktığınızda görebilirsiniz.

Servis otobüsleri bagaj limiti uygular. Bu nedenle fazla bagajınız için ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İzmir Havalimanı → Konak Taksi

izmir adnan menderes havalimanından konağa taksi ücreti

Taksi ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Konağa gitmek hızlı ve kolaydır. Ancak ücreti diğerlerine oranla biraz pahalı olabilir. 15 km mesafe için yaklaşık olarak 10-15 USD arası taksi ücreti karşımıza çıkar.

Kullanmak istediğin taksileri havalimanın çıkışlarında seçebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri ve Metro

havaalanından konak'a giden toplu taşıma araçları

Toplu taşıma araçları ile Adnan Menderes havaalanından Konağa gitmek için ESHOT vasıtalarından 202 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz.

Bu otobüse havaalanından bindikten sonra Cumhuriyet Meydanı durağında inmelisiniz. Böylelikle Konağa ulaşmış olursunuz.