İzmir Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya gitmek için kullanabileceğiniz 4 farklı yol vardır. Bunları en konforlusundan itibaren sıralayacak olursak; transfer hizmeti, taksi, havaalanı servis otobüsleri ve toplu taşıma araçları olarak sıralayabiliriz.

Transfer Hizmeti (ADB)

karşıyaka vip transfer

Transfer hizmeti ile Adnan Menderes havaalanından Karşıyaka’ya hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlarsınız. Dilediğiniz her saat için bu desteği talep edebilirsiniz. Araçların hazırlanması içi uçuşunuzdan önce rezervasyon yaptırırsanız iner inmez araç hazır şekilde sizi bekler.

Buskirala ile Karşıyaka’da özel transfer keyfi yaşamak için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 0850 840 52 50‘yi arayarak çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Adnan Menderes Havaalanı→ Karşıyaka Taksi

izmir adnan menderes havalimanından karşıyakaya taksi kaç para

Ticari taksiler pratik ve rahat bir ulaşım araçlarıdır. Taksiye İzmir havalimanından binerek Karşıyaka’ya kolaylıkla gidebilirsiniz. Ancak fiyat olarak biraz pahalı olabilir.

Karşıyaka’dan havalimanına taksi ücreti ortalama 35-40 USD tutar. Bu nedenle araca binmeden mutlaka fiyat bilgisini alın ve pazarlık yapmayı deneyin.

Havaalanı Servis Araçları

izmir adnan menderes havalimanından karşıyakaya havaş ile nasıl gidilir

Havaalanı servis araçları ile Karşıyaka’ya aktarma yapmadan gidebilirsiniz. Havaalanın iç hatlar geliş ya da gidiş kapısında bu araçları görebilirsiniz. Burada bu araçlara binebilirsiniz.

Unutmamanız gereken önemli bir husus bagajınızın fazla olması durumunda ek ücret ödemek zorunda kalabileceğinizdir.

Belediye Otobüsleri ve Metro

izmir adnan menderes havalimanından karşıyakaya giden otobüsler

Toplu taşıma araçları ile Adnan Menderes Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya gitmek için 2 aktarma yapmanız gereklidir. Bu yolculuk 2 saatten fazla sürebilir bu nedenle yorulabilirsiniz.

İlk olarak İzban ile Nergiz durağına gitmelisiniz. Buradan 300 metre yürüyerek Geçit 1 durağından 742 numaralı otobüsle Sancaklı istasyonuna gitmeli ve burada inmelisiniz. Karşıyaka ile aranızda 900 metre kalacaktır.