İzmir Havalimanından Alsancak’a Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanından Alsancak’a Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alsancak’a gitmenin 4 farklı alternatifi vardır. Bu alternatifleri beklentilerinize göre kıyaslayarak seçebilirsiniz.

Alsancak ile havaalanının arası ortalama 20 km’dir. Bu 20 km’lik mesafe için kullanabileceğiniz ulaşım araçları ise; transfer hizmeti, taksi, belediye otobüsleri ve metro ve havaalanı servis otobüsleridir.

Transfer Hizmeti

alsancak vip transfer

Transfer hizmeti alarak Adnan Menderes havaalanından Alsancak’a yüksek konforla seyahat edersiniz. Ayrıca bu seyahati yaparken diğer işlemlerinizi de araçta tamamlayabilirsiniz.

Buskirala Alsancak’ta özel transfer hizmetini geniş filosu ile sunuyor. Her türlü grup veya kişiye özel transfer araçları ile destek alabilirsiniz. Rezervasyon için İzmir transfer web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Adnan Menderes Havaalanı→ Alsancak Taksi

alsancak havalimanı taksi ücreti

Alsancak’a gitmenin en kolay yolu taksi kullanmaktır. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alsancak’a taksi ile gitmenin maliyeti ortalama 15-20 US doları arasında olacaktır.

Taksi kullanmak için havaalanın çıkış kapısına çıkmanız yeterlidir. Orada sıra halindeki taksileri görebilirsiniz.

(ADB) → Alsancak Belediye Otobüsleri

izmir adnan menderes havalimanından alsancaka toplu taşıma ile nasıl gidilir

Belediye otobüsleri yada metro kullanarak havalimanından Alsancak’a kolaylıkla gidebilirsiniz. Bunun en pratik yolu İzban kullanmak olacaktır.

İzban trenine havalimanından bindikten sonra direk Alsancak’a gidebilirsiniz. Buradan gideceğiniz semte göre başka bir araca aktarma yapabilirsiniz. İhtiyacınız yok ise aktarma yapmadan Alsancak’a ulaşırsınız.

Havaalanı Servis Otobüsleri

izmir adnan menderes havalimanından alsancaka havaş ile nasıl gidilir

Havaş araçları ile İzmir Havalimanı’ndan Alsancak’a gidebilirsiniz. Aktarma yapmanıza gerek kalmadan tek vasıta ile Alsancak’a ulaşabilirsiniz.

İç hatlar geliş kapısında Havaalanı servis araçlarını görebilirsiniz. Bunlardan Alsancak yönüne giden araca binerek ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.