İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çeşme’ye gitme için 4 farklı yol tercih edebilirsiniz. Bu alternatif yollar konfor, yolculuk süresi ve ücret tarifesi açısından size farklı şekilde hizmet sunar. Bunlardan bahsedecek olursak; kişiye veya gruba özel transfer, havaalanı servis araçları, toplu taşıma araçları ve taksilerdir.

(ADB) Kişiye ve Gruba Özel Transfer

vip transfer çeşme

Kişi ve gruplar için en konforlu şekilde Adnan Menderes havaalanından Çeşme’ye gitmenin yolu transfer hizmeti almaktır. Özellikle kalabalık gruplar için fiyat açısından da ekonomik olacaktır. Uçuşunuz için rezervasyon yaptırmanız halinde transfer aracı hazırlanır ve yanınıza belirtilen saatte gelir.

Buskirala.com Çeşme’de özel transfer desteğini 7/24 sunuyor. Rezervasyon için 0850 840 52 50‘yi tıklayarak çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Havaalanı Servis Araçları

çeşme havaş durağı

Havaalanı Servis otobüs ve minibüsleri ile Çeşme’ye gitmeniz pratik ve hızlıdır. Bu otobüs ve minibüsler havalimanının dışında bulunur. Buradan binerek yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca fazla bagaj için ek ücret ödeyebilirsiniz.

Havaş ile İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye gitmek yaklaşık 1,5 saat sürebilir. Bu nedenle yorgunluğunuz artabilir.

Toplu Taşıma Araçları

adnan menderes havalimanından çeşme'ye giden otobüsler

Toplu taşıma araçları ile İzmir havaalanından Çeşme’ye gitmeniz mümkün olsa da tavsiye etmiyoruz. Pek çok aktarma yapmanız gerekir. Ayrıca Çeşme havalimanı arası normalde 90 km iken toplu taşıma ile bu mesafe daha da aratacaktır.

Öncelikle havalimanından 202 numaralı otobüs veya İzban treni ile Fahrettin Altay durağına gelmelisiniz. Buradan 984 numaralı otobüsle Urla’ya gitmeli ve Urla’dan 760 numaralı otobüsle Çeşme’ye gidebilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 4-5 saat sürer.

Adnan Menderes Havalimanı → Çeşme Taksi

adnan menderes havalimanından çeşme'ye taksi kaç para tutar

Ticari taksi ile İzmir Adnan Menderes havaalanından Çeşme’ye gitmek pratik olduğu kadar pahalı olabilir. 90 km mesafe fazla olduğundan taksimetre ücreti ortalama 70 USD tutacaktır.

Ticari taksileri havaalanın çıkış kapılarında görebilirsiniz. Fiyat konusunda burada pazarlık yaparak biraz indirim yaptırarak bu araçlara binebilirsiniz.