İzmir Havalimanı’ndan Bornova’ya Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanı’ndan Bornova’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Bornova’ya gitmek için 4 farklı ulaşım seçeneği karşımıza çıkar. Bunlar aralarından ücret, konfor ve zaman açısından farklılık gösterir. Bu ulaşım seçenekleri ise; belediye otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçları, taksi, havaalanı servis araçları ve transfer hizmetidir.

Transfer Hizmeti

bornova vip transfer

Kişiye ve gruba özel transfer hizmeti ile Adnan Menderes Havalimanı’ndan Bornova’ya hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. En konforlu seyahat seçeneği transferdir.

Buskira 30 yıllık tecrübesi ile sizlere en uygun transfer seçenekleri sunuyor. Fiyat bilgisi ve rezervasyon için 0850 840 52 50‘yi arayabilirsiniz.

ADB → Taksi

adnan menderes havalimanından bornovaya taksi kaç para

Ticari taksiler en yaygın ulaşım araçlarındandır. Ancak unutmamanız gereken bir husus İzmir havaalanından Bornova’ya taksi ücreti 30 ile 35 USD arası tutacağıdır.

Bu araçlara havaalanın çıkış kapılarından kolaylıkla binebilir ve seyahat edebilirsiniz. Araca binmeden gideceğiniz güzergahı belirlemeniz faydanıza olacaktır.

Havaalanı Servis Araçları

havas bornova

İzmir’deki havaalanı servis otobüslerinin Bornova’da herhangi bir durağı bulunmamaktadır. Bu araçlarla şehir merkezine giderek aktarma yapmanız gerekebilir.

Havaş araçlarında fazla bagaj için ek ücret ödemeniz gerekebilir. Bu araçlara havalimanının dışındaki duraktan binebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları

adnan menderes havalimanından bornova'ya giden otobüsler

Toplu taşıma araçları ile aktarma yaparak Adnan Menderes Havaalanı’ndan Bornova’ya gidebilirsiniz. Yorucu bir yolculuk olsa da oldukça ekonomiktir.

Öncelikle havalimanın 650 metre yürüyerek İzban istasyonundan trene binmeli ve Hilal durağından M1 metrosuna aktarma yaparak Evka-3 durağında inmelisiniz. Buradan 988 numaralı otobüsler ile Bornova’ya gidebilirsiniz.