İzmir Havalimanı’ndan Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

 İzmir Havalimanı’ndan Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alaçatı’ya gitmek için 4 farklı ulaşım imkanı vardır. Bunları konfor açısından sıralayacak olursak; transfer hizmeti, taksi, havaalanı servis otobüsleri ve toplu taşıma araçlarıdır.

Alaçatı ile havalimanın arası yaklaşık 85 kilometre olduğundan ulaşımınızı hızlı ve pratik yapmak isteyebilirsiniz.

(ADB) Kişi ve Gruplara Özel Transfer

alaçatı vip transfer

Transfer hizmeti İzmir Havalimanı’ndan Alaçatı’ya gitmenin en konforlu seçeneğidir. Bu hizmeti 7/24 talep edebilirsiniz. Sadece uçuşunuz öncesi rezervasyon yaptırırsanız aracınız hazırlanır ve beklemeden destek alabilirsiniz.

Buskirala.com Alaçatı transfer hizmeti ile 365 gün 24 saat size ulaşım desteği sunar. Adnan Menderes Havalimanı transfer sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İzmir Havalimanı (ADB) → Alaçatı Taksi 

izmir adnan menderes havalimanından alaçatıya taksi ücreti

Adnan Menderes havaalanından Alaçatı’ya gitmeniz için taksiye binmeyi tercih edebilirsiniz. Taksileri havalimanının çıkış kapılarında görebilirsiniz.

Taksi ile hızlı bir ulaşım yapsanız da ekonomik olarak pahalı olabilir. Alaçatı havalimanı arası taksi ücreti yaklaşık 60-70 USD olarak değişebilir. Bu nedenle taksiye binmeden pazarlık yaparak fiyatta indirim yaptırmayı deneyebilirsiniz.

İzmir Havaalanı Servis Otobüsleri

alaçatıya havaş gidiyor mu

Havaş araçları ile İzmir havaalanından Alaçatı’ya aktarma yapmadan gidebilirsiniz. Bu araçlara havalimanının çıkışında görebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir husus bagajınızın fazla olması halinde ek bagaja ücreti ödemek zorunda kalabileceğinizdir.

Bu seyahat ortalama bir konfora sahip olsa da fiyat olarak biraz ekonomiktir. Ayrıca bu araçlara binebilmeniz için sıra bekleyebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları

izmir adnan menderes havalimanından alaçatıya belediye otobüsü ile nasıl gidilir

Toplu taşıma araçları ile Alaçatı’ya gitmek çok uzun sürer ve aşırı yorucu olacaktır. Ortalama 5 saattiniz bu toplu taşıma araçlarında geçecektir.

İlk olarak İzban veya 202 numaralı otobüsle Fahrettin Altay durağına gitmelisiniz. Buradan 984 numaralı belediye otobüsü ile Urla’ya giderek Urla’dan Alaçatı otobüsleri yada minibüslerine aktarma yapabilirsiniz.