İstanbul Havalimanından Sultanahmet’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Sultanahmet’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Sultanahmet Meydanına gitmek için 4 farklı seçenek karşımıza çıkar. Bunlar ticari taksi, metro ve belediye otobüsleri, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve Sultanahmet transfer hizmetidir. Bu ulaşım seçeneklerinin farklı ücret tarifeleri vardır.

istanbul havalimanından sutanahmete giden otobüsler

Metro ve Belediye Otobüsleri

Hem zaman hem de konfor açısından en zayıf ulaşım seçeneğidir. M11 metrosuna İstanbul Havalimanı durağında binip Kağıthane durağında inmeniz gereklidir. Buradan 46Ç numaralı otobüsle Karaköy’e gitmeli ve burada T1 tramvayı ile Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer dilerseniz Karaköy’den tramvaya binmek yerine yürüyerek Sultanahmet’e gidebilirsiniz. Ortalama 700 metre yürürsünüz ancak pek çok turistik noktayı görürsünüz.

istanbul havalimanından sutanahmete taksi kaç para

İstanbul Havaalanı → Sultanahmet Taksi

Sultanahmet’e havaalanından gitmek için kullanılacak en pratik yöntem ticari taksilerdir. Bu araçları havalimanın etrafında çok sayıda görebilirsiniz.

Uçaktan indikten sonra havalimanının giriş ve çıkış kapılarında sıralanmış taksileri kullanabilirsiniz. Taksimetre ücreti İstanbul havaalanından Sultanahmet’e güzergaha göre farklı olabilir. Bu nedenle binmeden önce bir kaç fiyat almanız yararınıza olacaktır.

havaist ile istanbul havalimanından sutanahmete nasıl gidilir

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

HVIST otobüslerinin ne yazık ki tek seferde Sultanahmet’e gidemezsiniz. Sultanahmet’e en yakın Havaist durağı Aksaray’dadır.

12.perondan kalkan otobüslere binerek Aksaray durağında inmelisiniz. Buradan T1 tramvayını kullanarak Sultanahmet’e ulaşmış olursunuz. İstanbul Havalimanı’ndan Sultanahmet’e Havaist ile gitmenizin tek yolu bu şekildedir.

havaalanı transfer sultanahmet

Sultanahmet – İstanbul Havalimanı Transfer

En konforlu şekilde İstanbul Havalimanı’ndan Sultanahmet’e gitmek için transfer hizmeti alabilirsiniz. Yolculuğunuz hem hızlı hem de çok konforlu olacaktır.

Buskirala İstanbul Havalimanı transfer hizmetini 7/24 sunuyor. Uçuşunuz öncesi transfer rezervasyonu yaptırmanız gereklidir.