İstanbul Havalimanından Sarıyer’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Sarıyer’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer’e ulaşım için farklı alternatifler mevcuttur. Bunlar kendi aralarında konfor ve fiyat olarak farklılık gösterir. Sarıyer ulaşım seçeneklerinden bahsetmek gerekir ise bunlar;

  1. Belediye otobüsleri ve Metro
  2. Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.
  3. Taksi
  4. Sarıyer VIP Transfer

Belediye Otobüsleri ve Metro

İETT İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer’e ulaşım için en ekonomik toplu taşıma hizmetini sunar. Bunlar arasından en hızlı ve pratik olanı metro ile aktarma yapmaktır.

Uçaktan indikten sonra İstanbul havaalanından M11 metrosuna binerek Gayrettepe’de inmeniz gereklidir. Buradan Zincirlikuyu’ya 200 metre yürüyüp SRY-16 otobüsü ile Büyükdere durağında inmelisiniz.

iett ile havalimanından sarıyere

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

Havaist durakları arasında Sarıyer’e en yakın olanı 4. Leventtir. Bu nedenle aktarma yapmanız gerekebilir.

Havaist durak tabelaları havalimanın içerisinde bulunur. Bu tabelaları takip ederek otobüslerin yanına gidebilirsiniz. Burada otobüslere binerken bagajınız fazla ise ek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

sarıyer havaist nerden kalkıyor

Taksi

Taksi ile İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer’e gitmenin en çok tercih edilen yoludur. Fiyat olarak biraz yüksek olabilir.

Yolculuğunuz sonrası havalimanın çıkış kapısında pek çok taksi beklediğini göreceksiniz. Bunlardan istediğinize binerek Sarıyer’e gidebilirsiniz. Ancak binmeden önce fiyat ve güzergahı öğrenmeniz sizin için yararlı olacaktır.

taksi ile sarıyerden istanbul havalimanına

Sarıyer VIP Transfer

En konforlu ulaşım seçeneği transfer hizmeti almaktır. İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer’e ulaşım için transfer rezervasyonu yaptırmanız gerekebilir.

Buskirala.com havalimanı transfer hizmetlerini lüks araçlar ve ekonomik fiyatlarla sunar. Uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırarak Sarıyer’in istediğiniz yerine yolculuk yapabilirisiniz.

istanbul havalimanı transfer sarıyer