İstanbul Havalimanından Bakırköy’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Bakırköy’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy’e gitmenin 4 farklı alternatif yolu vardır. Bunlar ekonomik, konfor ve zaman açısından size farklı hizmet sunar. Bu ulaşım seçenekleri ise;

  • Taksi
  • Belediye Otobüsü ve Metro
  • Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.
  • Bakırköy Transfer Hizmeti

Taksi

Taksi ile İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy’e gitmek oldukça kolay ve hızlıdır. Trafiğin sıkışıklığına göre yolculuk süresi ve taksi ücreti farklılık gösterebilir. Bu nedenle araca binmeden ücret hakkında bilgi almanız faydanıza olacaktır.

Havaalanının hemen çıkışında bir çok taksi göreceksiniz. İstediğinize binerek taksi ile Bakırköy’e seyahat edebilirsiniz.

istanbul havalimanından bakırköye taksi kaç para

Belediye Otobüsleri ve Metro

Metro ile Bakırköy’e gitmeniz biraz fazla zamanınızı alabilir ve sizi yorabilir. Ancak ekonomik yönden en avantajlı ulaşım seçeneğidir.

M11 metrosuna İstanbul havaalanından bindikten sonra Gayrettepe durağında inmelisiniz. Buradan biraz yürüdükten sonra M2 metrosuna binip Yenikapı durağında inerek B1 numaralı otobüse aktarma yapmalısınız. Daha sonra Ataköy durağına geldiğinizde Bakırköy’e ulaşmış olacaksınız.

istanbul havalimanından bakırköye metro ile ulaşım

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

Havaist ile İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy’e gitmeniz mümkündür. Havaalanındaki HVIST duraklarına gittikten sonra 10.perondaki otobüslere binmeniz gereklidir.

Bu otobüse bindikten sonra Ataköy durağında inerek Bakırköy’e varmış olursunuz. Ancak bagajınız fazla ise sizden ek bagaj ücreti talep edebilirler.

bakırköy havaist durakları

Bakırköy Transfer

Sizlerin en konforlu şekilde İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy’e ulaştıracak seçenek transfer hizmetidir. Uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırarak havalimanı transfer hizmeti alabilirsiniz.

Buskirala private, shuttle, VIP ve CIP transfer olarak 4 hizmeti de size sağlıyor.

bakırköy vip transfer