İstanbul Havalimanından Pendik’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Pendik’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Pendik’e gidebilmeniz için 4 farklı yol bulunur. Bu yolları konfor ve fiyat beklentiniz ile ayıracağınız zamana göre tercih edebilirsiniz. Bunlar ise;

  • Metro ve Belediye Otobüsleri
  • Taksi
  • Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.
  • Buskirala İle Ulaşım
yeni havalimanından pendike giden otobüsler

1.Metro ve Belediye Otobüsleri

Toplu taşıma araçları ile havalimanından Pendik’e gitmek uzun sürdüğü gibi aşırı yorucuda olabilir. Ama en ekonomik ulaşım seçeneğidir.

İlk olarak İstanbul Havalimanı’ndan M11 metrosu ile Gayrettepe durağında inmeli ve Zincirlikuyu’dan 34G ile Uzunçayır durağına gitmelisiniz. Buradan 130Ş numaralı otobüs ile Pendik ilçesine gidebilirsiniz.

istanbul havalimanından pendik'e taksi kaç para tutar

2.Taksi

Taksi hem konfor hem de yolculuk süresi açısından Pendik ile İstanbul havaalanı arası ulaşım için sıklıkla tercih edilir. Ancak taksimetre ücreti ile köprü ve otoyol ücretleri biraz pahalı olabilir. Bu nedenle taksiye binmeden mutlaka bir kaç araçtan fiyat alın.

Taksi durakları havaalanının çıkış kapılarında bulunur. Buradan taksi sırasına girerek yanınıza gelen araçlardan dilediğinize binebilirsiniz.

pendik havaist durakları

3.Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş

Havaist otobüslerinin Pendik’e en yakın durağı Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Yani bu otobüsler ile İstanbul Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidip buradan başka vasıtalarla Pendik’e geçiş yapabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise Kadıköy’e giderek buradan Pendik otobüslerine aktarma yapmak olacaktır. Ancak en konforlu ve zaman tasarrufu sağlayan yol Sabiha Gökçen üzerinden gitmektir.

havalimanı transfer pendik

4.Buskirala ile Ulaşım

Buskirala, ulaşım hizmetleri açısından en konforlularını sunar. Bu nedenle İstanbul havaalanından Pendik’e gitmek için havalimanı transfer hizmeti alabilirsiniz. Bu seçenek ile keyifli bir yolculuk yaparak Pendik’e ulaşırsınız.

Ayrıca VIP transfer desteğini Pendik ile havalimanı için gidiş dönüş olarak ta alabilirsiniz.