İstanbul Havalimanından Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Ümraniye’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Ümraniye’ye gitmek için 4 farklı seçeneğe sahipsiniz. Bu seçenekler ile Ümraniye’ye konfor, fiyat ve yolculuk süresi farklı olacak şekilde ulaşırsınız. Bunlar ise; taksi, metro ve belediye otobüsleri, Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. ve Buskirala ile ulaşım olarak 4 adettir.

Ümraniye ilçesi ile yeni havalimanının farklı yakalarda olması ulaşım için yorucu olabilir. Bu nedenle en konforlu ulaşım seçeneğinden en yorucu olanına kadar bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Taksi

Taksi kullanarak yeni yapılan havaalanından Ümraniye’ye hızla gidebilirsiniz. Ayrıca konforlu olacak bu yolculuğunuz biraz pahalı olabilir. Taksi ücretine ek olarak köprü ve otoyol ücreti de ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu araçlar havaalanı çıkış kapılarında bulunur. Dilediğinizi tercih ederek seyahat yapabilirsiniz.

istanbul havaalanından ümraniyeye taksi ücreti

Metro ve Belediye Otobüsleri

Toplu taşıma araçları ve metro kullanarak Ümraniye’ye gitmek oldukça yorucu ve zaman alıcı olacaktır. Ancak en ekonomik seçenekte İETT vasıtaları ile seyahat yapmaktır.

M11 metrosuna İstanbul Havalimanı’ndan bindikten sonra Gayrettepe durağında inerek 40 metre ilerisindeki Köprülü Kavşak durağına gitmelisiniz. Buradan 522 numaralı otobüsle Santral durağında inerseniz Ümraniye’ye varmış olursunuz

istanbul havaalanından ümraniyeye metro ile gidilir mi

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş

HVIST otobüsleri ile yolculuk yapmak konforlu olsa da gideceğiniz yer için aktarma yapmanız gerekebilir. Bu araçlara havalimanındaki Havaist tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Fazla bagajınız var ise ek bagaj ücreti ödeyebilirsiniz.

14.perondan kalkan otobüsler Tepeüstü durağına gitmektedir. Buradan gideceğiniz noktaya göre başak bir araca aktarma yapabilirsiniz.

havabus ümraniye

Buskirala İle Ulaşım

Buskirala.com havalimanı transfer hizmetini geniş yelpazedeki araçlarla sunuyor. En konforlu İstanbul Havalimanı’ndan Ümraniye’ye ulaşım seçeneğini Buskirala’da bulabilirsiniz.

VIP araçlar, Vito ve Carevella minibüsler ile Ümraniye transfer hizmeti alarak hızlı ve yüksek konforla yolculuk yapabilirsiniz.

ümraniye vip transfer