İstanbul Havalimanından Başakşehir’e Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Başakşehir’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Başakşehir’e gitmek için kullanabileceğini 4 farklı seçenek vardır. Kendi aralarında fiyat, konfor ve yolculuk süresi olarak farklı hizmet sunan bu seçenekler ise;

  • Metro ve Belediye Otobüsleri
  • Taksi
  • Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.
  • Başakşehir Transfer

Metro ve Belediye Otobüsleri

Ekonomik şekilde İstanbul havaalanından Başakşehir’e gitmek için bu İETT otobüslerini kullanabilirsiniz.

H-2 numaralı otobüse havaalanının 2. peronundan bindikten sonra Masko 1 durağında inmelisiniz. Buradan 98H numaralı otobüse aktarma yaparak Hüdavendigar durağında inerek Başakşehir’e varmış olursunuz. Ortalama 2 saat sürecek olan bu yolculuğunuz sizi yorabilir.

istanbul havalimanından başakşehire toplu taşıma araçları

Taksi

Zaman açısından en hızlı şekilde Başakşehir’e havalimanından gitmek için taksi kullanabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nın çıkışlarında çok sayıda taksi bulabilirsiniz

Güzergahınızın uzunluğu ve trafik sıkışıklığına göre taksi ücreti farklılık gösterebilir. Bu nedenle güzergahınızı ve trafik durumunu öğrendikten sonra araca binmeniz yararlı olacaktır.

istanbul havalimanından başakşehire taksi ücreti

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

Havaist otobüsleri ile Başakşehir’e gitmeniz oldukça kolaydır. İstanbul Havalimanı’ndaki HVIST tabelalarını takip ederek otobüslerin yanına gidebilirsiniz.

6.perondan kalkan otobüslere binerek Başakşehir Metrokent durağına gidebilirsiniz. Ancak bagajınızın fazla olması durumunda sizden ek ücret alabilirler.

istanbul havalimanından başakşehire havaist gider mi

Başakşehir Transfer

Konforlu şekilde İstanbul havaalanından Başakşehir’e gitmek için transfer hizmeti alabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde aracınız tam saatinde belirttiğiniz yerde olacaktır.

Buskirala ile Başakşehir VIP transfer araçları ile en hızlı ve en konforlu şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

havalimanı transfer başakşehir