Esenboğadan Gölbaşı’na Nasıl Gidilir?

 Esenboğadan Gölbaşı’na Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Gölbaşı’na gitmek için 4 farklı alternatif yol bulunur. Bunlar; taksi, belediye otobüsü ve metro, havaalanı servis otobüsleri ve transfer hizmeti olarak karşımıza çıkar. Gölbaşı ile havaalanının arası yaklaşık 45 km mesafeye sahiptir.

Esenboğa (ESB) → Gölbaşı Transfer

havaalanı transfer gölbaşı

Kişiye veya gruba özel transfer hizmetini Gölbaşı’na gitmek için Esenboğa Havalimanı’ndan alabilirsiniz. Bu hizmet ile yüksek konforda ulaşım yaparsınız.

Buskirala sektörün lideri olarak 4, 8, 16, 19, 27 ve 46 kişilik araç filosu ile her zaman hizmet sunmaya hazırdır. Transfer hizmeti almak için uçuşunuz öncesi rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Rezervasyon için Ankara havalimanı transfer hizmet sayfamızı ziyaret ediniz.

Ticari Taksi

esenboğa havalimanından gölbaşına taksi kaç para

Esenboğa’dan Gölbaşı’na taksi ile pratik bir şekilde gidebilirsiniz. Esenboğa taksi durağının araçları havaalanın çıkış kapılarında sıralı halde bulunur. Buradan araçları kullanabilirsiniz.

Bir diğer önemli husus Esenboğa Havalimanı’ndan Gölbaşı’na taksi ücreti biraz pahalı tutabilir. Ortalama taksimetre ücreti 35 USD ile 45 USD olarak gideceğiniz tam noktaya göre değişebilir.

Esenboğa Havaalanı Servis Otobüsleri

havaş gölbaşı

Ulaşım ihtiyacınız havalimanı servis otobüsleri ile karşılayabilirsiniz. Ancak Esenboğa Havaalanı’ndan Gölbaşı’na direk giden bir servis otobüsü olmadığından aktarma yapabilirsiniz.

Bu otobüslerle Ulus yada Kızılay durağında inmeniz gerekir. Bu iki duraktan da Gölbaşı otobüsleri geçer. Bu otobüsler ile ulaşımınızı tamamlarsınız.

Metro ve Belediye Otobüsleri

havalimanından gölbaşına giden otobüsler

Belediye otobüsleri ile Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan Gölbaşı’na gitmek için 2 farklı vasıta kullanmanız gerekir.

İlk başta 442 numaralı otobüse havalimanından binerek Kızılay’a gitmelisiniz. Buradan ise Gölbaşı’na gitmek için hareket eden otobüslere yada minibüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Ulus’ta inerek Bendderesi dolmuş durağından Gölbaşı minibüslerini de kullanabilirsiniz.