Esenboğadan Eryaman’a Nasıl Gidilir?

 Esenboğadan Eryaman’a Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Eryaman’a ulaşım için 4 alternatif seçenek bulunur. Bu seçenekler yolculuk süresi, konfor ve ücret bakımından farklılık gösterir.

Yaklaşık 40 kilometre mesafenin ulaşımını sağlayan seçenekler ise; kişiye veya gruplara özel transfer, taksi, havalimanı servis otobüsleri ve belediye otobüsleri ile metrodur.

Transfer Hizmeti

eryaman havaalanı transfer

Yüksek konforla Esenboğa’da Eryaman’a gitmek için transfer hizmeti almalısınız. Bu desteği kişiye veya gruba özel olarak alabilirsiniz. Aracın hazırlanması için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gereklidir.

Buskirala her model araç ile Eryaman’a havalimanı transfer desteği sunuyor. Rezervasyon için Ankara Transfer sayfasını ziyaret ediniz.

ESB → Eryaman Taksi

esenboğa havalimanından eryamana taksi kaç para

Ticari taksi ile Esenboğa Havaalanı’ndan Eryaman’a rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz. Ancak uzak mesafe olmasından dolayı taksimetre ücreti pahalı gelebilir. Taksi ücreti ortalama 40 US doları tutacaktır.

Bu araçları havaalanının iç veya dış hat kapılarında sıralanmış şekilde görürsünüz. Buradan istediğinize binebilir ve yolculuk yapabilirsiniz.

Havalimanı Servis Araçları

esenboğa havalimanından eryamana servis var mı

Esenboğa Havalimanı Servis otobüsleri alt kat çıkış kapısının oradan hareket eder. Bu araçlar belirli saatte kalkacak şekilde ayarlanır. Ancak Eryaman’a bu otobüsler ile aktarma yapmadan gidemezsiniz.

Bu araçlar ile Kızılay’a gidebilir buradan Eryaman otobüslerine yada OSB-Törekent metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Gideceğiniz noktaya göre farklı otobüslere binebilirsiniz.

Metro ve Belediye Otobüsleri

esenboğa havalimanından eryamana otobüsle nasıl gidilir

EGO otobüsleri ya da metro ile Ankara havaalanından Eryaman’a gidebilirsiniz. Bu yolculuğunuz konfor açısından çok rahatsız edici olacaktır. Yoğunluğa gör ayakta seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz.

İlk olarak 442 numaralı otobüsle Kızılay durağına gitmelisiniz. Buradan OSB-Törekent metrosu yada Eryaman otobüslerine aktarma yaparak ulaşımınızı bitirebilirsiniz.