Esenboğa’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

 Esenboğa’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Anıtkabir’e gitmek için 4 farklı yol tercih edebilirsiniz. Bunlar arasından beklentinize göre seçim yapabilirsiniz. Bu ulaşım seçenekleri ise; belediye otobüsleri ve metro, havaalanı servis otobüsleri, taksi ve transfer hizmetidir.

ESB – Anıtkabir Transfer Hizmeti

anıtkabir havaalanı transfer

Keyif ve konfor dolu bir yolculuk yapmak için transfer hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet ile havalimanından Anıtkabir’e hızla ve keyifle gidebilirsiniz. Transfer yapacak aracın hazırlanması için uçağa binmeden rezervasyon yaptırmanız gereklidir.

Baskirala transfer desteğini 24 saat sunar. Rezervasyon için Esenboğa transfer sayfamızı ziyaret ediniz.

Esenboğa → Anıtkabir Taksi

esenboğa havalimanından anıtkabire taksi kaç para

Ticari taksi ile Esenboğa Havalimanı’ndan Anıtkabir’e hızlı ve pratik yolculuk yapabilirsiniz. Bu araçlar havaalanın giriş/çıkış kapılarında sıralı halde bekler.

30 kilometre sürecek bu yolculuğunuz için taksi ücreti biraz bütçenizi yorabilir. Ortalama havalimanı Anıtkabir arası taksi ücreti 25 USD olarak karşımıza çıkar.

Esenboğa Havaalanı Servis Otobüsleri

havalimanı servis ile anıtkabire nasıl gidilir

Ankara havaalanı servis otobüsleri belirli noktalara gider. Bu nedenle Anıtkabir’e gitmek için aktarma yapmanız gerekebilir. Bu servis araçları Esenboğa’nın alt çıkış kapısında bulunurlar.

Bu otobüslere binerek Kızılay ya da AŞTİ duraklarında inebilirsiniz. Buradan metro ile Tandoğan durağına gidebilirsiniz. 100 metre yürüdükten sonra Anıtkabir’e ulaşmış olacaksınız.

Belediye Otobüsleri ve Metro

esenboğa havalimanından anıtkabire toplu taşıma ile nasıl gidilir

Toplu taşıma araçları ile Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan Anıtkabir’e gitmek uzun sürebilir ve yorucu olabilir. Tek bir vasıta olmadığı için aktarmada yapmanız gereklidir.

442 numaralı otobüsle Kızılay’a gitmeli ve buradan Ankaray metrosuna binerek Tandoğan durağına gitmelisiniz. Buradan Anıtkabir’i göreceksiniz.