Esenboğadan Çankaya’ya Nasıl Gidilir?

 Esenboğadan Çankaya’ya Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Çankaya’ya gitmek için 4 farklı yol karşımıza çıkar. 4 alternatif kendi aralarında ödenecek ücret ve yolculuk süresi gibi konularda farklılık gösterir. Bu alternatif yollar; taksi, EGO otobüsleri ve metro, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve transfer hizmetidir.

Esenboğa Havalimanı-Çankaya Transfer Hizmeti

esenboğa havalimanı transfer çankaya

Yüksek konforla Esenboğa Havalimanından Çankaya’ya gitmek için transfer hizmeti alabilirsiniz. VIP, CIP ve özel transfer seçeneklerinden istediğinizi alabilirsiniz.

Buskirala, 4, 8, 16, 19, 31 ve 46 kişilik her tülü otomobil, minibüs ve otobüsle Çankaya-Esenboğa transfer hizmeti sunar. Rezervasyon için  0(850) 840 5250 iletişim numarasını tıklayarak arayabilirsiniz.

ESB → Çankaya Taksi

esenboğa havalimanından çankayaya taksi ücreti

Pratik şekilde havalimanından Çankaya’ya gitmek için taksi kullanabilirsiniz. Bu araçları havaalanını bütün çıkış kapılarında sıralı şekilde görebilirisiniz.

Ticari taksi ile yolculuk yapmak biraz pahalı olabilir. Eğer ortalama bir fiyat vermemiz gerekir ise; Esenboğa Havalimanı’ndan Çankaya’ya taksi ücreti 30 USD olarak karşımıza çıkar.

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

esenboğa havalimanından çankayaya havaş otobüsü

ABB’nin transfer otobüsleri ve Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş.’nin otobüslerini havalimanın alt kat çıkışında görebilirsiniz. Bu araçlar ile Kızılay meydanına gidebilirsiniz.

Çankayanın gideceğiniz bölgesine göre aktarma yapabilirsiniz. Kızılay’daki otobüs durakları yada minibüsler ile aktarma yaparak yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

EGO Otobüsleri ve Metro

esenboğa havalimanından çankayaya giden otobüsler

442 numaralı EGO otobüsüne havaalanından binerek Kızılay durağına gelebilirsiniz. Buradan yine Çankaya’nın gideceğiniz bölgesine göre aktarma yapabilirsiniz.

Bu yolculuk ekonomik olsa da çok yorucu geçecektir. Otobüsün yoğunluğuna göre ayakta seyahat etmeniz gerekebilir.