Esenboğadan Batıkent’e Nasıl Gidilir?

 Esenboğadan Batıkent’e Nasıl Gidilir?

Esenboğa Havalimanı’ndan Batıkent’e gitmek için kullanabileceğiniz alternatif yollar vardır. Bunlar yolculuk süresi, konfor ve ödeyeceğiniz ücret bakımından ayrışır. Bu ulaşım seçenekleri ise; belediye otobüsleri ve metro, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş., taksi ve transfer hizmeti olarak 4 adettir.

Belediye Otobüsleri ve Metro

esenboğadan batıkente giden otobüsler

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Batıkent’e toplu taşıma ile gitmek için EGO otobüsleri ve metro kullanabilirsiniz.

442 numaralı otobüse havaalanından bindikten sonra Eski Meclis durağında ya da Kızılay durağında inip M1 metrosu ile Batıkent’e gidebilirsiniz.

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

esenboğadan batıkente ankara air otobüsü

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve ABB’nin transfer otobüslerinin Batıkent’te bir durağı yoktur. Bu otobüsler ile Kızılay, AŞTİ, Ulus gibi duraklardan başka EGO otobüslerine yada metroya aktarma yapmanız gerekir.

En hızlı ve pratik olanı havalimanından Havaş ile Ulus Eski Meclis durağında inip buradan M1 metrosu ile Batıkent’e gitmek olacaktır.

Esenboğa Havaalanı → Batıkent Taksi

esenboğadan batıkente taksi kaç para

Ticari taksi ile Esenboğa havaalanından Batıkent’e gitmeniz çok pratiktir. Esenboğa taksi durağının araçları havalimanının çıkış kapısında sırada bekler. Bunlara binerek yolculuğunuzu yapabilirsiniz.

Taksimetre ücreti trafiğe ve güzergaha göre değişebilir. Ancak ortalama 30 USD tutarında bir ücret ödeyebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

batıkent havalimanı transfer

Batıkent ilçesine ulaşım seçenekleri arasından en konforlusu havalimanı transfer hizmetidir. Bu hizmeti almanız için uçuş öncesi rezervasyon yaptırmanız gereklidir.

Buskirala size en iyi araçlarını hazırlar ve yanınıza gönderir. Uçuştan 1 saat öncesinden rezervasyon yaptırmanız halinde hiç beklemeden hizmet alırsınız. Rezervasyon için 0(850) 840 5250 çağrı merkezini arayabilirsiniz.