Esenboğadan Mamak’a Nasıl Gidilir?

 Esenboğadan Mamak’a Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Mamak’a gitmek için 4 farklı ulaşım seçeneği kullanabilirsiniz. Bunlar; taksi, metro ve belediye otobüsleri, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve transfer hizmetidir.

Esenboğa Havalimanı → Mamak Transfer

mamak esenboğa havalimanı transfer

Ulaşım seçenekleri arasından en konforlu olanı transfer hizmetidir. Kişiye veya gruba özel olarak alınan bu destek ile Esenboğa Havaalanından Mamak’a konforla gidebilirsiniz.

Buskirala 4,8, 16, 19, 27 ve 46 kişilik araçları ile havalimanı transfer hizmetini kişi ve gruplara Mamak’ta sunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı transfer sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon yapabilirsiniz.

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

mamak havaş durakları

Esenboğa Havalimanı’nın alt katında bulunan havaalanı servis otobüsleri vardır. Bunlar ile belirli noktalara gidebilirsiniz.

Mamak’a bu havalimanı servisleri ile gitmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Ancak bu otobüsler ile Kızılay’a gidip buradan Mamak otobüslerine binebilirsiniz. Yada Ulus Eski Meclis durağında inip Mamak minibüslerine aktarma yapabilirsiniz.

Esenboğa Havaalanı → Mamak Taksi

esenboğa havalimanından mamak'a taksi kaç para

Pratik ulaşım aracı olan taksiler ile Ankara Havalimanı’ndan Mamak’a hızlıca gidebilirsiniz. Ancak fiyat olarak biraz yüksek olabilir. Bu nedenle araca binmeden mutlaka fiyat konusunda bilgi alın.

Ticari taksiler havaalanın çıkış kapılarında sıra halinde yolcularını bekler. Dilediğinize binerek yolculuk yapabilirsiniz. Taksi ücreti ortalama 25-30 USD arası tutacaktır.

Belediye Otobüsleri ve Metro

esenboğa havalimanından mamak'a giden otobüsler

EGO otobüsleri ile havaalanından Mamak’a gitmek oldukça zaman alır ve yorucu olur. Ancak en ekonomik ulaşım seçeneği de bu araçları kullanmaktır.

442 numaralı otobüse havalimanından binip Kızılay durağında inmelisiniz. Kızılay’dan ise Mamak’a giden otobüsler ile rahatlıkla yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.