İstanbul Havalimanından Sultangazi’ye Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Sultangazi’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Sultangazi’ye gitmek için 4 alternatif yol bulunur. Bu seçenekler; taksi, belediye otobüsleri ve metro, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve havalimanı transfer şirketleridir.

Taksi

Konforlu şekilde İstanbul havaalanından Sultangazi’ye gitmek için taksi kullanabilirsiniz. Havaalanının çıkış kapılarında taksiye binebilirsiniz.

Taksi ücreti gidilen yolun güzergahına ve trafik durumuna göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bunları netleştirdikten sonra taksi kullanmanız faydanıza olacaktır.

istanbul havalimanından sultangaziye taksi kaç para tutar

Metro ve Belediye Otobüsleri

İETT otobüslerinden H-6 ile Sultangazi’ye direk gidebilirsiniz. Bu otobüse İstanbul Havalimanı 2.perondan binerek Sultangazi’ye tek vasıta ile gidebilirsiniz.

Yolculuk konfor açısından çok zayıf olacaktır. Ancak en ekonomik ulaşım seçeneği de toplu aşıma kullanmaktır.

toplu taşıma ile istanbul havalimanından sultangaziye ulaşım

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş.

HVIST otobüslerinin Sultangazi’de durağı bulunmamaktadır. En yakın durak ise Göktürk’tedir.

Uçaktan indikten sonra Havaist tabelalarını takip ederek bu otobüslerin yanına gidersiniz. Buradan Göktürk’e gidene binip bu durakta inmelisiniz. Buradan Sultangazi’ye giden diğer araçlara aktarma yapmanız gerekecektir.

havabus sultangazi durağı

Buskirala Özel Transfer

Sultangazi’ye ulaşım seçenekleri arasından en kaliteli ve hızlısı Buskirala özel transfer hizmetidir. Uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırarak bu hizmeti alabilirsiniz.

Buskirala İstanbul havaalanından Sultangazi’ye ulaşım için VIP transfer hizmeti ile sizlerin en konforlu yolculuğu yapmasını sağlıyor.

vip transfer sultangazi