Havaalanı Transfer Hizmeti Nedir?

 Havaalanı Transfer Hizmeti Nedir?

Yolcunun veya yolcu grubunun havaalanından alınıp otel, toplantı, konak yeri yada kendi seçeceği adrese götürülmesi işlemidir. Bu işlem ayrıca yolcu yada yolcu grubunun belirtilen adresten alınarak havalimanına götürülmesi içinde kullanılır. Bu nedenle gidiş dönüş seçenekleri de içerir ve bunun adı çift yön transfer olarak adlandırılır.

Havaalanı Transfer Nasıl Yapılır?

Uçağa binmeden önce havalimanı transfer için Buskirala’dan rezervasyon yaptırmanız gerekir. Uçuş bilgilerinizi paylaşmanız sonrası gerekli hizmet için rezervasyonunuz oluşturulur.

Yolcunun uçağının inişe göre transfer aracı orda hazır bulunur. Yolcu havalimanına indiğinde kendisi karşılanır. Daha sonra aracına kadar eşli edilir ve gitmek istediği yere güvenle ulaştırılır. Eğer bu kişi havalimanına gitmek ister ise belirttiği adresten alınır ve havalimanına götürülür. Belirttiği saatte ve yerde kendisi karşılanarak konforla seyahat etmesi sağlanır.

havaalanı transfer hizmeti

Havaalanı Transfer Çeşitleri

Yolcuların transfer hizmeti alırken farklı seçenekleri değerlendirebilir. Burada hem ihtiyaçları hem de ekonomik yönden farklılık arz eder. Bu transfer seçenekleri ise;

  • VIP Transfer: VIP araçla transfer hizmeti sağlanmasıdır.
  • Private Transfer: Özel araçla yolcu veya yolcu grubunun transfer edilmesidir.
  • CIP transfer: Devlet kurumlarında çalışan ve ticari önem sahibi kişilere sağlanan transfer hizmetidir.
  • Shuttle: Başka yolcularla birlikte beraber transfer hizmeti sağlanmasıdır.

Transfer Araçları

Yolcuların transfer ihtiyaçlarını karşılayan pek çok araç çeşidi vardır. Bunlar minibüs, midibüs ve otobüs gibi büyük taşıtlar olabileceği gibi otomobil ve VIP araçlarda olabilir. Transfer hizmetleri için bu kadar çeşit olması faydanızadır. En çok tercih edilen VIP araçlar olduğu gibi diğer taşıtlarda bu alanda büyük yer sahibidir.

havalimanı transfer makam aracı

Özellikle otobüs ve midibüsler shuttle hizmeti sağlanırken sıkça tercih edilir. VIP araçlar, standart otomobiller ise VIP transfer le private transfer seçeneklerinde kullanılır. Makam otomobilleri ise yine CIP transferde en çok tercih edilse de VIP transfer hizmetinde de geniş kullanım alanına sahiptir.