Shuttle Hizmeti Nedir?

 Shuttle Hizmeti Nedir?

Bir yolcu grubunun başka yolcularla birlikte aynı araçla transfer olmasına shuttle adı verilir. Bu faaliyetin toplu şekilde yapılmasından dolayı en ekonomik transfer yöntemidir. Ayrıca aynı güzergah üzerinde bulunan kişilerle ulaşım ihtiyacınızın karşılanmasının en konforlu yoludur.

Yolcu veya yolcu grubunun başka gruplarla toplu taşıma şeklinde transfer edilmesi pek çok yerde sıkça tercih edilir. Shuttle servisinin en çok tercih edildiği nokta havalimanı transfer için olsa da başka yerlerde de bu hizmete rastlayabilirsiniz.

Shuttle Hizmeti Nerelerde Kullanılır?

  1. Havalimanı Shuttle
  2. Otel Shuttle
  3. Üniversite Shuttle
  4. Organizasyon Shuttle

Havalimanı Shuttle

Havaalanlarında en sık tercih edilen ulaşım hizmetlerinin başında havalimanı shuttle yer alır. Ekonomik ve konforlu olması pek çok kişinin özellikle havaalanı transfer için tercih etmesini sağlar.

Genellikle yolcunun havalimanından alınıp güzergahtaki adrese bırakılması bu hizmetle gerçekleşir. Ayrıca daha sonra o adresten geri havaalanına götürülmesi açısından da sıkça tercih edilen ulaşım hizmetidir.

havalimanı shuttle hizmeti

Otel Shuttle

Dünyanın her yerinde oteller misafirlerinin etkinlik için bir yere götürülmesi için shuttle hizmeti verir. Ayrıca misafirlerinin otele gelmesi ve geri bırakılması açısından da bu servisi sıkça kulanırlar.

Otelden bir gezi yada faaliyete götürülmesi için ekonomik ve keyifli olmasını shuttle hizmeti ile sağlanır. Cazip ve kullanışlı olmasının yanında en pratik ulaşım yöntemidir. Ayrıca faaliyet sonrası geri otele dönüş içinde shuttle hizmeti kullanılabilir.

shuttle hizmeti otel

Üniversite Shuttle

Büyük kampüsü olan üniversitelerde öğrencilerin ulaşımı için sık sık aynı güzergahta shuttle hizmeti verilir. Bu sayede öğrenciler bir kampüsten başka bir kampüse hızlı şekilde gidebilir. Ayrıca okulların toplu taşıma araçları ile koordineli şekilde bu servisi ayarlaması ile kendi kampüslerine gidiş ve dönüşleri de kolay olur.

Çoğu üniversitenin içerisinde bulunan bu shuttle servisleri öğrencilerin ulaşım ihtiyaçları açısından önem arz eder. Büyük bir alana sahip üniversitelerde olmazsa olmazlardan biriside bu hizmettir.

üniversite shuttle hizmeti

Organizasyon Shuttle

Konser, spor aktiviteleri, gezi ve benzeri pek çok organizasyon için insanların ulaşımını shuttle servisleri sağlar. Özellikle toplu taşımanın yetersiz kaldığı veya olmadığı yerlerde organizasyonun verimi açısından shuttle hizmeti çok önem arz eder.

Bunu en sık konser ve spor aktivitelerinde seyircilerin ulaşım sıkıntısı yaşamaması için görebilirsiniz. Shuttle bu noktada kişilerin eğlencesinin devam etmesi ve kolay bir seyahat yapmalarını sağlayarak organizasyonlarda büyük pay sahibidir.

konser shuttle servisi