Esenboğa Havalimanından Merkeze Ulaşım

 Esenboğa Havalimanından Merkeze Ulaşım

Ankara’da Esenboğa Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için dört seçenek bulunur. Bunlar taksi, özel transfer hizmeti, Havaş ve 442 numaralı EGO otobüsleridir. Her birisini detaylı olarak inceleyeceğimiz yazımızda yakında hizmete girecek olan metrodan henüz bahsetmeyeceğiz.

Ankara’nın merkezi olarak bilinen Kızılay, Ulus, Sıhhıye ve Aşti bölgesine Esenboğa’dan mesafe yaklaşık 28 km’dir. Trafik yoğunluğuna göre de değişkenlik gösteren yolculuk süresi ortalama 35 dakika sürmektedir.


esenboğadan merkeze taksi ile nasıl gidilir

Esenboğa’dan Merkeze Taksi Ulaşımı

7/24 hizmet alabileceğiniz taksi hizmeti en çok kolaylık sağlayan hizmetler arasındadır. Uçuşunuz sonrası hemen kapının önünde sizi bekleyen taksilerden faydalanmak için sıradaki aracı kullanabilirsiniz.

Yolculuk yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. Esenboğa Taksi Durağı numarası : 0312 398 08 98

Esenboğa – Merkez Ücret: Yaklaşık 20 Dolardır.


Özel Transfer ile Esenboğa’dan Merkeze Ulaşım

Buskirala 7 gün 24 saat transfer hizmeti veren D2, A1 belgeli ve TURSAB belgeli araçlarıyla yasal alt yapısı hazır Türkiye’nin en büyük ulaşım platformudur.

Standart sedan araçlardan tutunda VIP minibüsler, otobüsler ve makam araçlarıyla premium kalitede destek sunuyor. En hızlı ulaşım seçeneği olan Buskirala ile 20-25 dakika arasında Ankara Merkez’de olabilirsiniz.

esenboğadan merkeze transfer

Ayrıca Ankara shuttle servis hizmetiyle ekonomik transfer seçeneğide sağlamaktadır.

Ücret: Yaklaşık 25 Dolardır.


Esenboğa’dan Merkeze Havaş ile Ulaşım

Ankara Havalimanı’nda her 20-30 dakikada bir merkeze otobüs hattı imkanı sağlayan Havaş 05:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet verir.

Yolcular gideceği bölgeye göre otobüs duraklarına gidip araçlara binebilir. Toplu taşıma olarak hizmet veren bu sistemi kullanmanın maliyeti yaklaşık 5 Dolardır.

esenboğadan merkeze havaş ile nasıl gidilir

Esenboğa’dan EGO ile Merkeze Ulaşım

Ankara merkeze eğer Esenboğa’dan EGO ile gitmek isterseniz Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin 442 numaralı otobüs hattı size çözüm sunar.

En ekonomik toplu taşıma aracı olan EGO’dan Ankara kartınız varsa içine yükleme yaparak faydalanabilirsiniz. Yolculuk süresi 50 dakika’dır.

EGO ücreti: Yaklaşık 1 Dolardır.

esenboğadan merkeze ego ile nasıl gidilir