Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya Nasıl Gidilir?

 Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya Nasıl Gidilir?

Pek çok yolcuya ev sahipliği yapan Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya gitmek için farklı yollar kullanılabilir. Gazipaşa havaalanı ile Alanya arası yaklaşık 40 kilometredir. Bu nedenle kullanılacak ulaşım seçenekleri pek çok açıdan ayrışır.

Sizlerin Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya ulaşım için tercih edebileceği 4 seçenek vardır. Bunlar ise;

Gazipaşa Transfer

gazipaşa havaalanı transfer alanyaya

Yüksek konforla ve dilediğiniz noktaya ulaşım için transfer hizmeti alabilirsiniz. Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya transfer hizmeti alarak gideceğiniz yerin kapısına kadar keyifle yolculuk yaparsınız.

Baskirala Gazipaşa transfer desteğiniz 7/24 sizlere sağlar. Gazipaşa’dan Alanya’ya gitmek için transfer rezervasyonu yaptırmanız gerekir. Hızlı rezervasyon için 444 50 72‘yi arayabilirsiniz.

Havaalanı Servis Otobüsleri

gazipaşa havaalanından alanyaya havaş var mı

Uçuşunuz sonrası Gazipaşa havaalanından kalkan servis otobüsleri ile Alanya’ya gitmeniz mümkündür. Bu araçlar havalimanından belirli saatlerde kalkar ve belirli güzergahı takip ederek belirli duraklarda sizi indirir.

Havaş otobüsleri Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya gitmek için bu duraklardan binebilir yada havaalanından binebilirsiniz. Fazla bagajınız var ise ek bagaj ücreti ödemeniz gerekebilir.

Taksi

gazipaşa havalimanı alanya arası taksi ne yazar

Ulaşım seçeneklerinden biriside ticari taksilerdir. Gazipaşa havaalanından dilediğiniz taksiye binerek Alanya’nın her yerine gidebilirsiniz. Bu araçlar havalimanın çıkış kapılarında çok sayıda bulunur.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya taksi ücretinin ne kadar tutacağıdır. Bu ücret gidilecek noktaya göre değişse de Alanya merkez için yaklaşık 40 USD olarak karşımıza çıkar.

Toplu Taşıma Araçları

gazipaşa havalimanından alanyaya giden otobüsler

Toplu taşıma araçları ile Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya’ya aktarma yapmadan gitmek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü Gazipaşa havaalanına giden herhangi bir toplu taşıma aracı yoktur.

Öncelikle taksi, transfer yada havaş otobüsleri Gazipaşa merkez duraklarına gitmelisiniz. Buradan kalkan Alanya minibüsleri yada otobüslerini kullanarak Alanya’ya gidebilirsiniz.