İstanbul Havalimanından Maltepe’ye Nasıl Gidilir?

 İstanbul Havalimanından Maltepe’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Maltepe’ye gitmenin 4 farklı seçeneği vardır. Bunlar taksi, metro ve belediye otobüsleri, Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş. ve havaalanı transfer hizmetleridir.

Taksi

Hızlı ve rahat şekilde havalimanındaki taksileri kullanarak Maltepe’ye gidebilirsiniz. Köprü ve otoyol ücretleri taksi ücretine ekleneceğinden biraz pahalı olabilir.

Bu araçları havaalanını çıkış kapılarında görebilirsiniz. İstediğinizi seçerek yolculuk yapabilirsiniz.

istanbul havalimanından maltepeye taksi ücreti

Metro ve Belediye Otobüsleri

M11 metrosuna İstanbul havaalanından bindikten sonra Gayrettepe’de inmeli buradan Zincirlikuyu durağında kalkan 34AS numaralı otobüsle Söğütlüçeşme’ye gitmelisiniz. Söğütlüçeşme istasyonunda Marmaraya binerek Maltepe durağında inebilirsiniz.

Bu seçenek en ekonomik ulaşım seçeneğidir. Ancak bir o kadarda yorucu olabilir.

istanbul havaalanından maltepeye marmaray ile nasıl gidilir

Havaalanları ve Yer Hizmetleri A.Ş

Havaist otobüslerinin Maltepe’de durağı bulunmamaktadır. En yakın durak Yenisahra metro istasyonundadır. Bu nedenle HVIST otobüsleri ile Yenisahra’ya gidip buradan metro ile Maltepe’ye gidebilirsiniz.

Bu otobüslere havalimanın içindeki tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Bagaj limiti olduğundan fazla bagaj için ek ücret ödeyebilirsiniz.

istanbul havalimanından maltepeye havaist otobüsleri

Havaalanı Transfer

En konforlu İstanbul havaalanından Maltepe’ye ulaşım seçeneği Buskirala özel transferdir. Pek çok farklı araç arasından dilediğiniz ile ulaşım hizmeti alabilirsiniz.

Rezervasyon için : 0(850) 840 5250

havaalanı transfer maltepe