Esenboğa’dan Tren Garına Nasıl Gidilir?

 Esenboğa’dan Tren Garına Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan tren garına ulaşım için 4 farklı yol kullanabilirsiniz. Bu seçenekler ise; taksi, belediye otobüsleri ve metro, havaalanı servis otobüsleri ve transfer hizmetidir. Bütçenize ve konfor beklentinize uygun olanı ile ulaşım yapabilirsiniz.

Havalimanı Transfer

esenboğa havaalanı yht garı transfer

Konforlu ve hızlı şekilde Esenboğa Havalimanı’ndan Gar’a gitmek için transfer hizmeti alabilirsiniz. Ankara YHT Gar’ına havalimanı transfer desteği almak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

Buskirala geniş araç filosu ile kişiye ve gruba özel transfer hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi almak ve rezervasyon için 0850 840 5250‘yi tıklayarak arayabilirsiniz.

Havaalanı Servis Otobüsleri

havalimanı servis ile tren garına

Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan Gar’a gitmek için havalimanı servis otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu araçlar ile YHT Gar’ına tek vasıta ile gidebilirsiniz.

Bu servislere havaalanın alt katından binebilirsiniz. Bagajınızın fazla olması durumunda ek bagaj ücreti ödemeniz gerekebilir.

ESB Havaalanı → YHT Gar Taksi

esenboğa havalimanından gar'a taksi ücreti

Ticari taksiler havaalanından Ankara Tren Gar’ına gitmek için pratik bir ulaşım seçeneğidir. Taksiler Esenboğa Havalimanı’nın çıkışlarında sıra halinde yolcuları alırlar.

Taksi ile Esenboğa Havaalanı’ndan YHT Gar’ına gitmek için ödeyeceğiniz ücret ortalama 30 US dolarıdır. Bu ücret güzergah ve trafik durumuna göre değişiklik gösterebilir.

EGO Otobüsleri ve Metro

esenboğa havalimanından gar'a giden otobüsler

EGO otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçları ile Esenboğa Havalimanı’ndan Gar’a gidebilirsiniz. Bunun için 2 vasıta kullanmanız gerekir. Ancak bu şekilde seyahat etmek çok yorucu olabilir.

442 numaralı otobüs ile Kızılay’a gitmeniz gerekir. Buradan metro ile YHT Gar durağında inerek direk tren garına ulaşmış olursunuz.