Engelli Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 Engelli Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yüzde 40 ve üzeri engel raporu bulunan kişiler uçak biletlerinde indirim sahibi olurlar. Bu engel oranlarını belirten raporu veya belgeyi ibraz etmeleri halinde bu indirimi kazanabilirler. Bileti alacağınız firmanın satış ofisine giderken engelinizi belirten rapor yada belgeyle birlikte T.C. kimlik kartınızı da götürmeniz gerekir.

Havayolu şirketlerine göre engelli kampanyaları

Havayolu şirketini seçerek engelli kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

  1. Türk Havayolları
  2. Pegasus
  3. Anadolujet
türk havayolları engelli indirimi

THY Engelli Uçak Bileti İndirim Oranı

THY Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı olan engelli vatandaşlar için iki farklı indirim uygular. İç hatlar için uçuşunuzda bu indirim yüzde 20 oranındadır. Duş hatlarda yapacağınız seyahatte ise bu indirim yüzde 25 oranında uygulanır. İndirimden faydalanmanız için mutlaka THY satış ofisine gitmeniz gerekir.

pegasus engelli uçak bileti indirim

Pegasus Engelli Uçak İndirim Oranı

Pegasus Havayolları engelli vatandaşlar için herhangi bir indirim uygulamaz. İşitme veya görme engeli bulunan kişiler uçuşa refakatçi alınmadan kabul edilir. Ancak görme engeli bulunan kişiler refakat köpekleri ile seyahat edebilirler.

anadolujet engelli uçak bileti

Anadolujet Engelli Uçak Bileti Oranı

Anadolujet yolcularının engelli olması durumunda iç hatlarda yapılan seyahatlerinde yüzde 20 indirim uyguluyor. Bu indirimden hak kazanmanız için THY satış ofisinden ibraz yapmanız gereklidir. Yanınızda T.C. kimlik kartı ve engel raporunuzu götürmeniz zorunludur.

Refakatçi Uçak Biletini İndirimli Alabilir mi?

Engelli vatandaşların refakatçi bulundurulması raporda zorunlu ise refakatçi kişide tıpkı onlar gibi bu indirimden faydalanarak seyahat edebilir.

Refakatçi olan kişide satış ofisinde kimliği ve refakat belgesini ibraz etmelidir. Bu ibraz sonrasında bilet tutarından indirim uygulanır.

refakatçi uçak bileti indirim
Uçak biletini aldıktan sonra check-in yapmanız gerekir. Online check-in nasıl yapılır? sayfamız size kılavuz olabilir.