Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak bileti almanın 3 farklı yolu vardır. İç hatlar veya dış hatlar fark etmeksizin bu yöntemlerden herhangi birini seçebilirsiniz. Yöntemler şöyle listelenir;

internetten uçak bileti alabilmek için ne gerekir

Online Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Online uçak bileti almak için ulaşmak istediğiniz havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu şirketinin web sitesini veya mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu işlem sırasında sizden kimlik bilgileriniz dahil birçok bilgi talep edilir. Eksiksiz doldurduktan sonra ödemenizi yapabilir ve PNR kodunuzu alabilirsiniz. PNR kodunu mutlaka not alın. Bu kod ile Online check-in işlemi yapabilirsiniz.

havaalanında uçak bileti nereden alınır

Havalimanında Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak biletini havaalanından almak için herhangi bir havayolu şirketinin kontuarına başvurabilirsiniz.

Eğer uçuşunuz aynı gün ise bilet alımı sırasında check-in işlemini de yaptırabilirsiniz. Havalimanında check-in nasıl yapılır? sayfamız bu konuda size kılavuz olabilir.

seyahat acentasından uçak bileti nasıl alınır

Seyahat Acentesinden Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizin tüm şehirlerinde birçok seyahat acentesi hizmet verir. Otel ve tatil satışı yapan bu şirketler aynı zamanda uçak bileti satışı da yapar.

Size en yakın herhangi bir acenteyi ziyaret ederek uçak biletini kestirebilirsiniz. Burada seyahat acentesinin TURSAB üyesi olmasına dikkat etmelisiniz.

Aldığınız bileti iptal etmeniz gerekebilir. Bu ve benzeri durumlarda karşınıza çıkabilecek maddi kesintilerden korunmak için Uçak bileti nasıl iptal edilir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.