Uçak Bileti Tarih Değişikliği Nasıl Yapılır?

 Uçak Bileti Tarih Değişikliği Nasıl Yapılır?

Önceden satın alınan uçak biletlerinde tarih değişikliği yapılabilir. Bu işlem için her firma farklı prosedürlere sahiptir. Bu nedenle her firmayı ayrı ayrı incelemek daha faydalı olacaktır.

Havayolu Şirketlerinin Bilet Tarihi Değiştirme Prosedürleri

  1. Türk Havayolları
  2. Pegasus
  3. Anadolujet

Türk Havayolları bilet tarihi değiştirme

THY alınan biletin tarihi değişir mi

THY alınan biletlerin tarihi değiştirme işlemleri için 0850 333 08 49 müşteri hizmetleri numarasını aramanız gerekir. Ayrıca tarihini değiştirmeniz gereken biletinizin 1 saat kaldıysa gerçekleştiremezsiniz. Ecofly, Extrafly ve Business uçuşlarınızda bilet değişim ücreti ve farkı ödeyerek biletinizin tarihini ve güzergahını değiştirebilirsiniz.

Primefly uçuşlarınızda ise bilet tarihi veya güzergah değişikliğinde ceza ödemeden sadece tutar farkını ödeyerek kolaylıkla değişiklik yapabilirsiniz. THY Promosyon biletlerde ise herhangi bir değişiklik hakkı tanımamaktadır.

Pegasus bilet tarihi değiştirme

pegasus alınan biletin tarihi nasıl değişir

Pegasus Havayolları müşterilerine iç hat ve dış hat uçuşlar için satın aldıkları bilet için tarih değişikliği imkanı tanımaktadır. Burada satın alınan bilet ile alınmak istenen bilet arasında tutar farkı var ise bu ücrete yansıtılır. Ayrıca değişim ücreti de alınır. Ancak aradaki farkta alınan bilet daha fazla tutara sahip ise iade yapılmaz.

Comfort flex uçuşlarda ise yine aynı şekilde aradaki fark alınır ve eğer size iade edilmesi gereken bir tutar olur ise bu tutar iade edilir.

Pegasus firmasından alınan biletlerin tarih değişimi uçuşa 2 saat kala ve daha fazlası sürede resmi web sitelerinden veya 0888 228 12 12 numara aranarak gerçekleştirilir.

Anadolujet bilet tarihi değiştirme

anadolujet bilet tarihi değişikliği

Anadolujet Havayolarından satın aldığınız bilet için tarih değişikliği yapmak uçuşun başlamasına en az 2 saat ve daha fazla süre gerekir. Ardından 0850 333 2538 müşteri hizmetleri numarası veya resmi internet sayfalarından değişiklik yapabilirsiniz.

Değişim için sizden iki bilet arasındaki fiyat farkı ve değişim ücreti alınır. Ancak iki bilet arasındaki fark dolayısı ile size iade edilmesi gereken bir tutar oluşursa bu ücret size iade edilmeyecektir. Standart, Ekstrajet ve Konforjet uçuşlarda bu değişim tutarları farklılık gösterebilir.

Alınan Uçak Biletinin Tarih Değişikliği Ücretleri

Bir uçak bileti aldıysanız ve bunu değiştirmek istiyorsanız belirli bir ücreti ek olarak ödemeniz gerekebilir. Bu ücretler ise yeni alacağınız bilet ile almış olduğunuz bilet arasındaki fark ve firmaların sundukları paketlerin değişim ücretlerinin farklı olması sebebiyle değişiklik gösterebilir.