Otobüslerde Koltuk Arkası TV

 Otobüslerde Koltuk Arkası TV

Otobüslerde koltuk arkası TV’ler dünyanın birçok ülkesinde bulunmuyor. Fabrikadan çıkan yeni bir otobüsün televizyonsuz olduğunu biliyor musunuz?

Dünyanın birçok yerinde her gün onlarca otobüs üretiliyor. Bu otobüs fabrikaları üretilen araçlara sadece 2 tane televizyon ekler. Bu sisteme ek olarak 46 tane televizyon eklemek ne kadar doğru? Tabii ki bu durum otobüslerin kaç kişilik olduğu ile doğru orantılı riski büyütür.

otobüs tv tesisatı

Tesisata Eklenen Yük

Ortalama bir koltuk arkası televizyon yaklaşık 15 watt elektrik tüketir. Bu cihazlardan herhangi bir otobüse 46 tane eklenmesi yaklaşık 700 watt’lık bir enerji yükü oluşturur.

2 adet aküye böylesi bir yükün eklenmesi nedeniyle birçok arıza veya yangınla karşılaşıyoruz. Bu büyük tehlikeye karşı bir kamuoyu bilincinin oluşması artık çok önemli.

Dev otobüs üreticilerinin yapmadığını sonradan düzenlemeler ile yapmak siz ce doğru mu?

Yolcu Beklentisi

Yolcularımızın beklentisi daima daha büyük TV’ler ile seyahat etmek yönündedir. Can güvenliği ile konforu dengeye alabilecek başka bir teknolojinin araçlara entegre edilmesi hem yolcularımız açısından hem de yolcularımızın can güvenliği açısından daha verimli olacaktır. Bunu otobüslerin orta alanlarında bulunan TV’lerin daha büyük olanları ile çözebiliriz.

koltuk arkası tv otobüs